شما اینجا هستید   |

گیلان علاوه بر داشتن اسطوره بزرگی همچون سیروس قایقران که در فوتبال کشور از اسوه های اخلاق نیز بود، هم اینک بازیکنان، داوران و مربیان ارزنده ای دارد.

 

به گزارش روابط عمومی هیات فوتبال استان گیلان ،رئیس فدراسیون فوتبال در مجمع عمومی سالیانه و انتخاباتی هیات فوتبال گیلان که در منطقه آزاد انزلی برگزار شد اظهار داشت: گیلان علاوه بر داشتن اسطوره بزرگی همچون سیروس قایقران که در فوتبال کشور از اسوه های اخلاق نیز بود، هم اینک بازیکنان، داوران و مربیان ارزنده ای دارد.

عزیزی خادم اضافه کرد: هم اینک نیز شاهد حضور مریم ایراندوست و مریم آزمون ۲ مربی خوب و شایسته استان گیلان در تیمهای ملی بانوان هستیم که این امر نشان می دهد فوتبال بانوان در گیلان از جایگاه ویژه ای برخوردار است و این استان در رشته های فوتبالی در هر ۲ بحش آقایان و بانوان، پتانسیل خوبی دارد.

وی خاطرنشان کرد: علیرغم همه تنگناها، فوتبال در گیلان هیچوقت متوقف نشد و این استان دارای تیمهای قدیمی، ریشه دار و پرطرفداری همچون ملوان بندرانزلی، سپیدرود رشت، چوکا تالش است که در لیگ های مختلف حضور دارند و هم اینک نیز ملوان در صدر جدول لیگ دسته اول حضور دارد و سپیدرود نیز تیم ریشه داری است که هچگاه این تیمها فراموش نمی شوند.

وی به وضعیت تیم ملی فوتبال نیز اشاره کرد و گفت: در صورت قطعی شدن صعود تیم ملی به جام جهانی، جشن صعود به جام جهانی را با هماهنگی‌های انجام شده در مراکز استانها و سایر شهرها برپا می‌کنیم.
عزیزی خادم اظهار داشت: هفتم بهمن ماه با قطعی شدن صعود تاریخی تیم ملی فوتبال ، قدم کوچکی در شادی مردم کشور برخواهیم داشت و امیدواریم که این موفقیت‌ها ادامه یابد.

وی افزود: گرچه طی ۲ سال گذشته شرایط تیم ملی فوتبال نامناسب بود اما به لطف الهی، گشایش و فرج حاصل شد و امیدواریم که فضایی ایجاد شود تا موفقیت ها بیش از پیش شود که البته از همه افرادی که در راستای موفقیت های تیم ملی سهیم بودند نیز، تشکر می‌کنم.

وی ادامه داد: هم اینک نیز تیم ملی فوتبال بانوان که برای اولین بار به رقابتهای جام ملتهای آسیا صعود کرده در اردوی کیش حضور دارد و امید است که این تیم نیز در این دوره از مسابقات افتخارآفرینی کند و نتایج خوبی را کسب کند.

وی در ادامه گفت: فدراسیون فوتبال پرچمدار توسعه ، عدالت و نشاط است و از سوی دیگر پیروزی های غروآفرین تیم ملی را به همه مردم تبریک می‌گویم و همچنین این افتخار و پیروزی ها، نتیجه زحمات و تلاش همه مربیان در شهرهای مختلف کشور است.

رئیس فدراسیون فوتبال بیان کرد: علیرغم همه موانع و مشکلاتی که وجود دارد و همچنین مسیر سخت و ناهمواری که وجود داشت، اما ما به راه خود ادامه دادیم و قویتر از گذشته نیز عمل می‌کنیم و گرچه یک عده قصد تخریب دارند اما راه ما مشخص است و برای پیشرفت فوتبال گام بر می‌داریم.

وی اضافه کرد: افرادی که قصد تخریب فوتبال را دارند، اولین صدمه را به خود می‌زنند و از سوی دیگر منابع بسیار محدود فوتبال مشخص است و افراد مغرض نمی‌توانند به فوتبال کشور آسیب بزنند حتی اگر آنان تعدادی رسانه را نیز با خود به همراه داشته باشند.

عزیزی خادم خاطرنشان کرد: هم اینک فوتبال ایران رتبه اول آسیا را دراختیار دارد و یکی از برترین تیمهای جهان در سال ۲۰۲۱ بود و با این وجود، ساختار و هدف ما در فدراسیون ، اجرای عدالت و توسعه فوتبال است که در این راستا قدم بر می‌داریم.

به اشتراک بگذارید : | | |

نماد اعتماد الکترونیک