شما اینجا هستید   |

    آخرین اخبار : رای کمیته انضباطی در خصوص اتفاقات دیدار وحدت ماسال و سپاهان فومن

کمیته انضباطی رای خود را در خصوص تخلفات دیدار وحدت ماسال و سپاهان فومن از سری رقابتهای لیگ نوجوانان استان گیلان صادر کرد.

 

 

به گزارش روابط عمومی هیات فوتبال استان گیلان،درخصوص گزارش واصله از نماینده هیات فوتبال استان گیلان و داور مسابقه فوتبال فی ما بین باشگاه وحدت ماسال و سپاهان فومن از سری رقابتهای لیگ نوجوانان استان گیلان مبنی بر اینکه بازی تا دقیقه ۸۰ با نتیجه ۴ بر ۲ به نفع تیم وحدت ماسال در جریان بوده و در این لحظه مدیر عامل اخراجی باشگاه سپاهان که در سکوی ورزشگاه حضور داشته اند با تعدادی از بازیکنان رده پایه باشگاه وحدت ماسال درگیر شده و این درگیری با دخالت تعدادی از اولیای بازیکنان سپاهان اوج گرفته و منجر به دخالت مسئولین هییت فوتبال شهرستان و به تبع آن بازیکنان داخل زمین باشگاه سپاهان فومن نیز مسابقه را رها کرده و در درگیری شرکت نموده اند.
و این امر در نهایت با دخالت نیروی انتظامی پایان می پذیرد و بازی نیمه تمام رها می گردد .
صرف نظر از حق پیگیری قضایی مسئولین هیات فوتبال شهرستان ماسال که در درگیری آسیب فیزیکی دیده اند،کمیته انضباطی ضمن ترتیب جلسه‌ای پس از استماع اظهارات عوامل تیم سپاهان فومن آقای محمدباقر حسن‌زاده را با توجه به عدم سوء سابقه ورزشی و اظهار ندامت در محضر این محکمه علی رغم صراحت قانون با با توجه به بند ۱ ماده ۵۸ از ۱۲ ماه مجازات محرومیت با رعایت شرایط مخففه بند ب ماده ۹۴ به سه ماه/۳ محرومیت از همراهی تیم و حضور در کلیه میادین ورزشی مربوط به ورزش فوتبال فوتسال و فوتبال ساحلی در شرایط و فصل مسابقاتی و پرداخت مبلغ ۳۰ میلیون ریال /سی میلیون ریال جریمه نقدی در حق هیئت فوتبال استان گیلان محکوم می نماید.
همچنین آقای سید جواد گشتی سرپرست تیم را به دلیل اظهار ندامت و اقرار منجز و عدم سابقه ورزشی به استناد ماده ۵۵ آیین نامه انضباطی به ۶ ماه محرومیت از همراهی تیم در مسابقات آتی و پرداخت مبلغ ۲۰ میلیون ریال بیست میلیون ریال جریمه نقدی در حق هیئت فوتبال محکوم می‌نماید.
از آنجایی که سه تن از بازیکنان تیم سپاهان فومن به اسامی آقایان محمد امین عباسپور، محمد مطلوب پور و امیرحسین مطلوب پور مسابقه را رها نموده با خروج از زمین مسابقه و فنس قصد درگیری با تماشاگران و عوامل بیرونی را داشته اند هر کدام را به شش جلسه محرومیت از همراهی تیم در مسابقات رسمی آتی و پرداخت هر یک ۱۰ میلیون ریال / ده میلیون ریال جریمه نقدی در حق هیئت فوتبال استان گیلان محکوم می نماید.
دو بازیکن دیگر به اسامی آقایان مصطفی حسن زاده امیر رضا اشکلنی محمد جانی که در درگیری شرکت داشته‌اند به استناد بند ماده ۵۴ هرکدام به دو جلسه محرومیت از همراهی تیم در مسابقات آتی و پرداخت هر یک به مبلغ ۱۰ میلیون ریال جریمه نقدی / ده میلیون ریال در حق هیئت فوتبال استان گیلان محکوم می نمایند.
در خصوص وضعیت حادث گردیده باشگاه سپاهان فومن را به علت سوء رفتار تیمی به استناد بند ۲ ماده ۵۸ به پرداخت ۲۰ میلیون ریال / بیست میلیون ریال جریمه نقدی در حق هیئت فوتبال محکوم می نماید. همچنین با توجه به نیمه تمام ماندن مسابقه و عدم تعیین نتیجه مسابقه پشت سر گذاشته شده را سه بر صفر به نفع تیم وحدت ماسال اعلام می نماید.
اما در خصوص تیم میزبان با توجه به اتفاقات به عمل آمده حاکی از این است که عوامل غیر رسمی تحت عنوان همراهی تیم وحدت ماسال و افراد غیر مسئول حاظر در سکوهای ورزشگاه در شرایط کنونی حاکم بر جامعه(انجام مسابقه بدون تماشاگر) نشان دهنده عدم تونایی باشگاه میزبان در برگذاری صحیح مسابقات بوده و نوعا رابطه سببیت در حوادث به وقوع پیوسته را دارد لذا به استناده ماده ۸۵ و بند ۳ ماده ۸۶ باشگاه وحدت ماسال را به پرداخت ۵۰ میلیون ریال/ پنجاه میلیون ریال جریمه نقدی در حق هییت فوتبال استان گیلان محکوم مینماید.
لازم به ذکر است پرداخت جریمه نقدی در حق صندوق هیات فوتبال استان گیلان برای تمامی اشخاص حقوقی و حقیقی مستلزم تاییدیه امور مالی به جهت واریز وجوه میباشد.
در صورت عدم پرداخت جرایم عواقب قانونی بر عهده محکومین میباشد.
رای صادره پس از ابلاغ در فرجه ۷ روز قابل اعتراض در کمیته محترم استیناف میباشد.

به اشتراک بگذارید : | | |

نماد اعتماد الکترونیک