شما اینجا هستید   |

    آخرین اخبار : الماس خاله: گیلان پایه گذار فوتبال ساحلی در کشور است

رییس هیات فوتبال استان گیلان می گوید این استان با داشتن قدمت و استعداد از داشتن منابع مالی پایدار محروم است.

به گزارش روابط عمومی هیات فوتبال استان گیلان ، قربانعلی الماس خاله در حاشیه مجمع عمومی سالیانه و انتخاباتی این هیات که در منطقه آزاد بندرانزلی برگزار شد، ضمن خیرمقدم به حاضران به خصوص به مسولان فدراسیون فوتبال اظهار داشت: ما در فوتبال قدمت ۷۰ ساله داریم و در سال ۱۳۱۴ اولین دوره مسابقات گیلان برگزار شد.

قربانعلی الماس خاله افزود: خوشبختانه استعدادهای فراوان و سرشاری در این استان در رشته های فوتبال وجود دارد و ما جزو اولین ها در کشور هشتیم اما بدلیل عدم توزیع مناسب منابع مالی، دچار مشکل هستیم.
وی گفت: اساس فوتبال، باشگاهها هستند و در صورتی که باشگاهها دچار مشکل باشند، این مشکل به فوتبال رسوخ می کند و اساسی ترین مشکل ما، وضعیت اقتصادی است چون منابع مالی پایدار نداریم و از سوی دیگر فوتبال، صنعت و درآمدزا نیست.
رییس هیات فوتبال گیلان ادامه داد: با توجه به خصوصی بودن باشگاهها، آنان دچار مشکل هستند و به همین دلیل مدیران باشگاهها از هیاتها انتقاد می کنند اما کار هیاتها، کمک مالی نیست.
الماس خاله به پتانسیل فوتبال گیلان اشاره و خاطرنشان کرد: گیلان پایه گذار فوتبال ساحلی در کشور است و از سال ۸۲ تا ۸۴ ، سه دوره مسابقات فوتبال ساحلی کشور را در رودسر برگزار کردیم‌.
وی بیان کرد: این در حالی است که تا چند سال پیش، یک چهارم تیمهای ساحلی کشور را تیم های گیلانی تشکیل می دادند و تیم ساحلی بانوان ما نیز قهرمان کشور شد که این امر نشان می دهد پتانسیل وجود دارد اما بدلیل عدم سرمایه مناسب، دچار مشکل هستیم و انتظار ما این است که برای رفع مشکل باشگاهها که خصوصی هستند، نظام جامع باشگاه داری به مجلس ارایه شود تا از این طریق راههای کمک به باشگاهها مشخص شود.
رییس هیات فوتبال گیلان یادآور شد: ۴۷ تیم از گیلان در لیگهای مختلف کشور حضور دارند و ۱۲۵ تیم نیز در لیگهای برتر گیلان فعالیت دارند و با وجود آب و هوای مناسب و همچنین فاصله کم شهرها، می توانیم به خوبی در فوتبال کار کنیم و بطور حتم هزینه ها در گیلان نسبت به سایر استانها کمتر است و میتوان با حداقل هزینه، بیشترین بهره را برد.
الماس خاله در خاتمه اظهار کرد: از رییس فدراسیون خواهش داریم که یک مقدار همت کنند تا مشکلات تیمهای خصوصی که از منابع مالی مناسب برخوردار نیستند برطرف شود تا برای بخش خصوصی جهت سرمایه گذاری در امر فوتبال و باشگاه داری ، جاذبه ایجاد شود‌.

 

به اشتراک بگذارید : | | |

نماد اعتماد الکترونیک